Rubrika „Doplňky stravy“

Chlorella

Zelená sladkovodní řasa Chlorella je pro své mimořádné vlastnostni označována jako „zelený zázrak přírody“. Zaslouženě si získala popularitu mezi lidmi, kteří mají zájem o své zdraví. Chlorella patří do skupiny tzv. „zelených potravin“, podobně jako mladý ječmen. Chlorella je doporučovaným každodenním doplňkem stravy a je ideálním doplňkem pro výkonové sportovce, pro těžce pracující, dále také má chlorella místo při redukční dietě.
Pokračování…


Maqui berry

Maqui berry jsou plody tropické palmy Aristotelia chilensis. Ta se pěstuje v deštných pralesech v Chile a v jižní Argentině. Plody jsou fialovo-černé bobule o průměru 4-6 mm. Andští indiáni pili nápoje z drcených bobulí po tisíce let a plody byly používány v domorodé medicíně. Právě těmto rostlinám je přisuzováno pozoruhodné zdraví místních obyvatel. V Chile považují maqui za magické ovoce a sílu a vytrvalost místních indiánů přisuzují právě konzumaci ovoce maqui.
Pokračování…


Plody rakytníku řešetlákového

Rakytníkový olej se získává z plodů Rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides). Tato nejcennější součást rakytníku je tmavě oranžové barvy a získává se zpravidla lisováním za studena, aby se zachovaly důležité biologicky aktivních látky. Je doporučován na vnější i vnitřní použití. Obsahuje přírodní vitamíny, karoteny a nenasycené mastné kyseliny. Rakytníkový olej má pozitivní účinky na organismus, je vhodným doplňkem výživy při avitaminóze, působí podpůrně při infekčních chorobách a v období rekonvalescence pro regeneraci organismu. Obsažené látky ho řadí mezi významné antioxidanty (lapače volných radikálů).
Pokračování…


Lipoxal eXtreme II

Lipoxal eXtreme II je inovovaný doplněk stravy (viz www.nadvaha-dieta.cz), určený na podporu redukce váhy. Walmark si od něj dost slibuje a tak je tento výrobek patrně jedničkou mezi dietními produkty propagovanými televizní reklamou na začátku tohoto roku. Lipoxal eXtreme II je doplněk stravy, který kombinuje několik typů látek:
Pokračování…