Zelená sladkovodní řasa Chlorella je pro své mimořádné vlastnostni označována jako „zelený zázrak přírody“. Zaslouženě si získala popularitu mezi lidmi, kteří mají zájem o své zdraví. Chlorella patří do skupiny tzv. „zelených potravin“, podobně jako mladý ječmen. Chlorella je doporučovaným každodenním doplňkem stravy a je ideálním doplňkem pro výkonové sportovce, pro těžce pracující, dále také má chlorella místo při redukční dietě.

Chlorella

Superpotravina s obsahem hodnotných látek

Chlorella je výjimečná svým obsahem esenciálních aminokyselin, chlorofylu, β-karotenu, vitamínů, nenasycených mastných kyselin a minerálních látek.

Je také nejbohatším známým přírodním zdrojem chlorofylu. Obsahuje rovněž relativně hodně bílkovin – dvojnásobně než luštěniny. Doporučována je také při vegetariánské stravě.

Blahodárné působení na celkové zdraví

Ochrana proti volným radikálům: Obsažené látky fungují také jako lapače nebezpečných volných radikálů, a tak chlorella chrání i před tzv. oxidativním stresem.

Detoxikace organismu: Chlorella obsahuje látku sporopollein, který je obsažena v buněčné stěně chlorelly. Sporopollein na sebe dokáže nevratně navázat toxické látky, pro tyto účinky je chlorella oblíbena v Japonsku, kde má miliony příznivců.

Zvýšení odolnosti k bakteriálním a virovým infekcím: je patrně způsobeno velkým množstvím raritních monosacharidů, jako jsou galaktóza, manóza, rhamnóza, ribóza a xylóza.

Zdroj regenerace: Patrně nejdůležitější složkou chlorelly je růstový faktor CGF. Jedná se o komplex peptidů a nukleových kyselin, který stimuluje růst a regeneraci tkání a chrání buňky proti toxickým látkám, má vliv na posílení organismu. Obsažený chlorofyl se podílí na zlepšení krevního obrazu a má antiseptické účinky.

Pravidelná konzumace chlorely doporučována u některých chronických onemocnění a jako součást regenerace při onemecnění rakovinou. Další informace viz chlorella.fitprodukt.cz.

Chlorella je k dispozici v čisté formě buď jako prášek nebo lisovaná do tablet a je na trhu dostupná jako celář řada doplňků stravy. Doporučujeme se zaměřit na ty z nich, které poskytují záruku kvality (čistoty), nebo jsou označovány jako bio.